університетське :)

захистила диплом 🙂 5 )))))
ще два держіспити. три тижні навчання в магістерці, сесія там, захист магістерської. і я двічі дипломований сепціалісто-магістр 😉
дожити б. бо, чесно, з нудьги хочеться податися в круїз на лайнері в якості юнги, а не довчатися ці два місяці ))
сьогодні в уні був день відкритих дверей. мене попросили посидіти за столиком з проспектиками мого факультету й порозповідати абітурієнтам про те, де вони можуть опинитися на найближчі чотири роки 😉 я нічо не розповідала. тіки відповідала, якщо питали. брехати у вічі нещасним діткам не хотілося. я не вмію брехати про те, у що не вірю / в чому розчарувалася / до чого втратила довіру і т. п.
мої п”ять років навчання були вкрай нудними. тому я не хочу радити прожити такі п”ять років чи чотири, з огляду на нову систему освітньо-кваліфікаційних рівнів.
цікаво було тільки перший рік. точніше брала злість, що я не вступила на бюджет (ну не знала я, що в мій універ на безкоштовну форму навчання без хабарів чи протекції вступити майже нереально). на другому курсі я почала розчаровуватися. але наївна віра у щось ще десь ворушилася. рік був досить рівний в плані навчання. в заліковці всі п”ятірки, окрім однієї за практику в таборах, яку я не проходила. на третьому курсі я писала першу курсову. це єдине, що я пам”ятаю з того року. а іще своє неймовірне кохання до одного дивного хлопчика (останнє до універу ніяк не дотичне 😉 , це я просто до того, що з другого курсу в уні мене цікавила тіки можливість щось зробити в плані наукової роботи і нічого більше).
на четвертому мене круто обламали з тим, що іспанську я вчу просто так, а в дипломі нічого не буде зазначено про те, що я маю право її викладати чи щось подібне. знала б такі розклади, пішла б на німецьку (до вступу обирала між цими двома мовами). ну, на четвертому багато чого сталося. але поза універом 🙂 в уні була друга курсова і Заспів (суто факультетська штука, але це було реально круто!). я багато гуляла пари, бо було дико нудно і бридко. і в мене їхав дах через моє особисте життя. і я думала, що вилечу за прогули. натомість мені запропонували вступ до магістерки, яку я прокляла на другий тиждень навчання у ній. разом із п”ятим курсом і всім універом вкупі. на останній рік я покладала великі надії. сподівалася, що мені дадуть писати диплом і магістерську за темою, яка мене цікавила. не дали, бо “тема не узгоджується із науковою темою кафедри” (с) мій науковий керівник. інші викладачі ввічливо відмовилися брати мене в дипломники. поза уні я реалізовувала на практиці те, про що не дали писати диплом. але ж поза універом (черт, прокол (с), як казав герой одного серіалу). перший семестр я в уні майже не з”являлася. дико харили обличчя всіх тих, кого я там могла побачити. на щастя, індивідуальний графік дозволяв являтися в універ мінімум разів. у другому семестрі я писала диплом і магістерську. трохи “праніклась” нав”язаною мені темою. на захисті неймовірно тішилася з облич членів екзаменаційної комісії, які нічогісінько не розуміли в моїй доповіді, хоча там все було просто, треба лише уважно слухати і провчитися років три на філолога 😉
і от я закінчую цей кошмар. 5 років. три ламіновані прямокутнички (один з відзнакою, два – без). з десяток людей, з якими цікаво і я хочу продовжувати спілкуватися з ними і після універу. певна кількість фоток з усякими моментами за ці 5 років. енна кількість сторінок прози та віршів про усякі моменти за ці 5 років. і досвід. місцями позитивний, місцями негативний. дякую й на тому 🙂

19 responses

 1. я тебе вітаю!!! яка ж ти молодчинка!
  розкажеш про дипломну роботу ще? чи хоч тему розповіси?
  цікаво було прочитати отакий собі коротенький опис універського життя, і на жаль – те що нас поєднує, це незадоволеність і розчарування своїми внз. і я певно абітурієнтам не радила до свого уні вступати. от мені цікаво, є такий внз, яким студенти пишаються, чи в кожного свої недоліки, і хоч би приблизно ідеального немає.?

 2. дякую!!!!
  дипломна має назву: Функціонально-семантичне поле аспектуальності в ідіостилі. якщо по-людськи, то досліжувала, як категорія виду взаємодіє з одиницями інших мовних рівнів, тобто як на слово у певному виді впливають, наприклад, обставини чи порядок таких дієслів у реченні. це якщо коротко і просто.
  от про виш нічого не можу сказати. думаю, що є ))) в інших країнах точно є 😉 досвід спілкування з іноземними студентами.

 3. я просто намагаюся розбиратися у тому, що вчу, і люблю досліджувати усякі мовні штуки 🙂
  ну і мені є, кому допомогти, коли я щось не розумію, тобто батько, хоч і філософ, але може допомогти правильно розставити акценти, в проблемах із різних галузей знань. він мені ще й як допоміг з дипломом )))
  сенс їхати за кордон є. питання куди, питання навіщо і питання за які гроші? 😉

 4. в мене є можливість поїхати до Вроцлава вчитися у магістерку, на безкоштовній основі, але ще не знаю чи потрібно мені це. і чи потрібно зараз. можливо треба в цьому році, але тягнути дві магістерки – то складно. а можливо наступного.. отож не знаю..

 5. 2shybloom:
  Вітаю! І із захистом, і з завершенням такого життя 🙂 Най далі все буде краще 😉

  2smallbeetle:
  Я своїм факультетом пишаюся 😉 Радіофізичний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка — чудове місце для навчання. А зайвого в житті, на жаль, багато в будь-якому ВНЗ :/

 6. це чудово, що є такі внз, це вселяє в мене оптимізм! але думаю таких одиниці.. на жаль

  щодо мене і мого вибору, ніхто не береться мені щось радити, а могли б і порадити )) а то ж прийдеться рішення самій приймати, і останнім аргументом буде те, що студентські роки скоро сплинуть, і потім вже запізно буде, навіть якщо чогось захочеться.

 7. ну, в нас іще всьо фпєрєді 😉
  мені от мій добрий знайомий радить їхати у Швецію вчитися. там уні класний один є. я думаю, що не цього року, а наступного можна спробувати, як у мене до того часу бажання не пропаде ))
  а щодо порадити, то я тобі так скажу, якщо ти хочеш пошвидше у доросле життя, то лишайся тут, шукай роботу, роби кар”єру й буде тобі щастя. а якщо ти хочеш ще трохи дитинства, то нікого не слухай, а їдь і вчися ))

 8. найцікавіше, що в дитинстві лишитися не вийде. навчання там безкоштовне, стипендію дають, але більша її частина піде на оплату гуртожитку, тому там теж прийдеться шукати роботу, що теж ускладнює троха ситуацію. коротше, арівідерчі, моє дитинство, у будь-якому випадку )))

 9. говорячи про дитинство, я мала на увазі залишатися у стані вічного студента )))
  я от стовідсотково вічний студент. я два роки працювала і майже не звертала увагу на навчання і думала, що зможу жити дорослим життям. не виходить. я досі хочу волі )) а кар”єра передбачає відсутність волі. тому я роками й ногами за навчання, навіть суміщаючи його з роботою ))

 10. ага )))
  ну не лякайся 😉 я всього лише сказала, що ці два слова мають одне й те саме значення і можна міняти одне слово іншим у тексті

 11. 2shybloom:
  Дякую, сподіваюсь ще повчитись 🙂

  За що люблю наукові терміни так це за лаконічність 😀 два слова замінюють півтора рядки)) Заодно поцікавлюсь, «контекстуальні синоніми» має стосуватись вживання слів у конкретному тексті?

 12. так, мається на увазі, що в даному тексті, про який іде мова, одне слово можна замінити іншим, тобто в даному тексті обидва слова мають однакове значення.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s