нінавіжу свою роботу

ізвінітє, шо я так багато останнім часом про роботу. це просто літо, спека жахлива, коли літо мине, я знов стану спокійно сприймати те, що зараз мене так бісить.
знаєте, чому я нінавіжу совєцьке минуле? о, в мене багато причин його ненавидіти. але одна причина – протягнулася до наших часів і впевнено тягнеться далі. я вже писала колись, що прагнення зробити не так, як у капіталістів, призвело до того, що науковці “тут” і “там” говорять різними мовами. нє, я не про те, що науковці “тут” не знають інгліш, я про те, що наша (українська як частина та продовження постсовєцької) термінологія – це таке убожество, яке нікому, окрім нас ніпонятне. але ми вперто плекаємо це убожество, пишемо підручники, вчимо студентів, користуючись цією термінологією, і да, перекладаємо статті англійською.
коли я перекладаю текст, то я, природно шо, шукаю відповідники термінам. це ще той квест. але сам процес мені подобаєцця. але інколи трапляється, що відпивідника (гиги) – нема, ну то ість, їхня наука пішла зовсім в інший бік, і вони навіть не знають, що наші (тут переважно російські, на яких покликаються наші вчені в силу того, що інгліша чи інших мов вони тупо не знають, тому покликатися на когось, хто пише не російською вони просто не можуть) вчені придумали і оперують такими термінами. і в цій ситуації я інколи впадаю в ступор. нє, мазгамі я розумію, що треба просто перекласти, як воно є і не шукати те, чого нема. але інколи, коли в мене є час, я починаю читати, а як же у них. і розумію, що у них зовсім не так. і мій переклад, хоч і правильний, але нікому нафіг не цікавий, бо вони навіть не мислять такими категоріями. ну це тіпа, як якимось іншопланетянам, які вже засвоїли телепатію, пояснювати, як говорити словами з допомогою рота. воно то вроді й прикольно, але іншопланетянам нафіг не треба 🙂

Advertisements

4 responses

    • так я ж не кажу, що мені не цікаві такі замовлення, я просто жаліюся на деякі їхні недоліки 🙂 а якщо я чекатиму ідеального замовлення, то, навіть за умови, що таке колись знайдеться, мої прибутки будуть дорівнювати “0”. 100% цікавих та ідеальних робіт не буває, є більш або менш прийнятні. і це нормально.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s