пожалітися

знаєте, я всігда дико та істерично регочу, коли читаю перекладені англійською короткі резюмешки до наукових статей. десь у 70% таких перекладів можна надибать такі перли, шо мамадарагая, ніякий промт чи гугл транслейт так не перекладуть, хоча я, може, трошки й перебільшую тут.
мені вот цікаво, а ті люди, які ці резюмешки перекладають, вони гроші за це беруть? 🙂 чи це самі автори такий маразм пишуть. я вже почала збирать колекцію перлів, а то как-то жаль, стіки добра пропадає.
вот із недавнього прекрасного. читала статтю зі стоматології, я, кстаті, трошки пишаюся тим, що стоматологічну термінологію знаю найкраще з усієї, так би мовити, медичної термінології, бо першим моїм місцем роботи був стоматологічний журнал, так шо я, типу, с младих нагтєй, всотувала всі ці слова і словосполучення 😉 але попри свої непогані знання в цій галузі, я часто не знаю, як той чи той термін перекласти. і копаюся в словниках, поки не знайду потрібне, ібо всьо далжно бить красіво: і ліцо, і душа, і пєрєвод. так вот, стаття. про протези, каторі зубні. і вот єсть такий термін “протезне ложе”, суть понятна, місце, куди сам протез вкладають чи вдягають. хто-та дуже умний переклав цей термін “prothesis couch”. ва-пєрвих, с ачіпяткой в слові протез (ілі він думав, шо так це слово пишеться, хз), ва-втарих, нафіга іменник замість прикметника, вроді, в інгліші є слово “протезний”, і наостанок, мене оця “кушетка” добила. нє, ну ладно, я бачила колись переклад слова “ложе” як “bed”, тоже неправмльно, але хм, якось не так претензійно. але тут – це просто приз за оригінальність.
і шоб мені не було так грустно, ось мені і вам пісенька

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s